Що таке застосунок «Smallforest» і як ним користуватись

Функціонал програми передбачає редагування та створення нових виділів чи ділянок і введення інформації (таксаційних показників) про них. Введена інформація передається іншим працівникам даного лісокористувача, що дозволяє отримувати оперативну інформацію про зміни, які відбуваються в лісовому фонді.

Наразі розробник мобільного додатку для лісокористувачів “Smallforest” і член команди ГО «Лісові Ініціативи і Суспільство»  Ігор Алексіюк перебуває в лавах ЗСУ. Тим часом додатком користуються уже більше 3,5 тисяч користувачів. 

Функціонал програми передбачає редагування та створення нових виділів чи ділянок і введення інформації (таксаційних показників) про них. Введена інформація передається іншим працівникам даного лісокористувача, що дозволяє отримувати оперативну інформацію про зміни, які відбуваються в лісовому фонді.

На практиці інженер лісового господарства може ввести в телефоні інформацію про рубку (або щось інше), яка планується, а головний лісничий, лісничий даного лісництва і його помічник, майстер лісу отримають ту саму інформацію на карті в себе в телефоні незалежно чи це Android чи iPhone. Повідомлення передаються автоматично, а у випадку відсутності отримувача в мережі більше 30 днів, дані видаляються. Система дозволяє одночасно мати десятки копій інформації, а у випадку поломки одного телефону дані не зникнуть. Передбачено також можливість відправлення всіх існуючих даних іншому користувачу, у випадку появи нового телефону.

Інформація не передається територіальним та центральним органам виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства. Також, врахована потреба у навчанні наших майбутніх лісівників і створено чотири віртуальних лісокористувачів для них.

Отже, пророблена робота отримала одночасно окремі позитивні відгуки й відсутню реакцію основної більшості лісівників.

Функціонал додатку був доповнений та дозволяє:

  • Редагування-створення нових виділів чи ділянок і введення інформації (таксаційних показників) про них;
  • Вести «Перелікову відомість дерев» безпосередньо в телефоні з одночасним обчислення матеріально-грошової оцінки лісосіки безпосередньо в лісі;
  • Вести «Номераційну відомість дерев»  при відведенні санітарних рубок;
  • Виводити для друку «План бусольної зйомки»;
  • Виконувати замір висоти дерев, які ростуть за допомогою камери телефону;
  • Обмінюватися актуальною інформацією між працівниками окремого підприємства, що дозволяє отримувати актуальні даним про стан лісового фонду;
  • Додано побудову технологічної карти розробки лісосіки.

Вищезгаданий функціонал в окремих випадках потребує практичної адаптації, адже для розробки мобільного додатку не було використано жодних коштів, а в окремих випадках з’являлась вимушена незацікавленість у його використанні. 

З 2021 року в Україні розпочалась «Національна інвентаризація лісів України», а додаток «Smallforest» довелось адаптувати для виконання даних робіт. За підсумками польового сезону було визнано перспективність використання даного програмного продукту та дозволило швидко та якісно виконувати дані роботи. Мабуть найбільшого враження надав функціонал перевірки інформації, адже дані ведені польовою бригадою можна побачити відразу.

Взято з ГО “ЛІіС” forestcom.org.ua

Залишити відповідь