На «Жуків» не чекає голодна смерть

На мій суб’єктивний погляд.

Фото з Інтернету http://ogo.ua/images/articles/1/1532591442.jpg

Дискусійне питання, щодо забезпечення «біоти» мертвою деревиною в лісі, досі не вирішене. Не зрозуміло також, яку саме кількість мертвої деревини необхідно залишати на лісосіках. Одні кажуть 5 куб. м на 1 га цілком достатньо. Інші кажуть, що це мало, потрібно більше, значно більше. Нажаль «лісові мешканці», які харчуються мертвою деревиною не можуть сказати скільки саме їм потрібно. Тому, дискусія з цього питання буде проходити, ще дуже довго.

На мій суб’єктивний погляд «лісові мешканці» в безпеці. Чому, я роблю таке припущення. Відповідно до «ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ»

(взято з https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17?find=1&text=%D1%81%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%B0#w1_1)

256.9. До великої деревини всіх лісових порід належать відрізки стовбура (у верхньому перетині без кори) діаметром від 25 сантиметрів і більше, до середньої – діаметром від 13 до 24 сантиметрів, до дрібної – діаметром від 3 до 12 сантиметрів.

Отже, якщо зрізати криве хворе дерево, найбільш ймовірно Ви отримаєте колоду класу якості D, а якщо здорове, рівне (без вад), найбільш ймовірно Ви отримаєте колоду класу якості А, та заплатите однакову рентну плату (для прикладу сосна 266,03 за 1 куб. м).

Тому, на мій суб’єктивний погляд «лісовим мешканцям», які харчуються мертвою деревиною нічого не загрожує, адже вони і гадки не маю  про те, що деревина має класи якості.