Smallforest Мобільний застосунок доступний кожному.

У нашій країні спостерігається інтенсивний розвиток різних сервісів і програмних рішень, які побудовані на основі відкритих даних. Публічність також не обійшла стороною лісову галузь. Зміни до законодавства дозволити опублікувати лісові карти і відкрити нові перспективи.

До нашої редакції звернувся Ігор Алексіюк – автор додатку «Smallforest», що призначений для фахівців лісової галузі.

Він розповів що ідея створення цього застосунку виникла в нього досить давно, але специфічне відношення переважної більшості працівників лісового господарства до будь-яких програмних продуктів, фактично зупиняє їх розвиток. Водночас, держава намагається розробити всі можливі програмні рішення, реєстри тощо і здійснювати контроль. Але хотілося б, щоб державні організації вчасно реагували на суспільні запити.

В основу створення додатку «Smallforest» автор поклав ідею специфічного чату для працівників одного лісокористувача. Адже існує потреба для запису інформації про окрему ділянку лісу, яка не може бути написана у державному реєстрі чи системі. Також, децентралізація всієї країни змінює погляди багатьох людей. Серед чинників, які не дозволяли реалізувати таку ідею були гроші, адже мінімальна плата за використання цього продукту могла стати непереборною перепоною, через рішення окремого керівника купити чи ні, а конкуренція на ринку тільки підсилювала це, незважаючи на функціональні можливості додатку. «Smallforest» міг стати додатком без майбутнього.

Функціонал програми передбачає редагування-створення нових виділів чи ділянок і введення інформації (таксаційних показників) про них. Введена інформація передається іншим працівникам даного лісокористувача, що дозволяє отримувати оперативну інформацію про зміни, які відбуваються в лісовому фонді.

На практиці інженер лісового господарства може ввести в телефоні інформацію про рубку (або щось інше), яка планується, а головний лісничий, лісничий даного лісництва і його помічник, майстер лісу отримають ту саму інформацію на карті в себе в телефоні незалежно чи це Android чи iPhone. Повідомлення передаються автоматично, а у випадку відсутності отримувача в мережі більше 30 днів, дані видаляються. Фактично це маленька технологія «Блокчейн», якщо можна це так назвати, адже кожен користувач лісництва має повну інформацію про зміни у лісництві, спеціаліст лісгоспу – дані по всіх лісництвах. Система дозволяє одночасно мати десятки копій інформації, а у випадку поломки одного телефону дані не зникнуть. Передбачено також можливість відправлення всіх існуючих даних іншому користувачу, у випадку появи нового телефону.

Інформація не передається територіальним та центральним органам виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства. Також, врахована потреба у навчанні наших майбутніх лісівників і створено чотири віртуальних лісокористувачів для них.

Отже, пророблена робота отримала одночасно окремі позитивні відгуки й відсутню реакцію основної більшості лісівників.

Серед основних мотивів для подальшого розвитку є наявність користувачів, які підтримують таку ініціативу, хоча це є особиста оцінка людини, а не представника підприємства. Маю надію, що цей програмний продукт зможе завоювати серця лісівників і кожен зможе реалізувати себе у цих складних умовах.

Взято з © Видавничий дiм “ЕКО-iнформ” ekoinform.com.ua